Blog

Galoşmatik, Galoş Giyme Makinesi, Galoş Otomatı, Galoş Dispenseri Nedir?

Hastane, ameliyathane, spor salonu, masaj salonu, anaokulu, yoga salonu gibi ortamlarda ve bazen evlerde ayakkabılarla dolaşılmasına karşın dışarıdaki toz, kir ve mikro organizmaların ayaklarla taşınmasını önlemek için galoş giymek pratik bir çözümdür. Ancak galoşların esnek naylon yapısını ayağa geçirmek bazen zorlayıcı olabilir. Böyle durumlarda kolay bir kullanım sunan galoşmatik ya da galoş giyme makineleri oldukça işlevsel bir çözüm sunabilmektedir.

Galoşları el yardımı olmadan direk ayağa giydiren galoşmatikler, kullanıcılara büyük konfor sağlarlar. Örneğin hamile bir kadın, aşırı kilolu bir kişi ya da bel fıtığı olan biri için galoş giymenin zorluğu üstelik giysileri kırıştıran konforsuzluğu düşünülürse galoşmatiklerle çok önemli bir fayda sağlandığı anlaşılır. 

Hastane, otel, restoran, gıda üretim alanları, okullar, spor salonları ve evlerde daha hijyenik bir ortamın sağlanması için gerekli olan ürün ve ekipmanları sunan Hijyen Markette galoşmatik ya da galoş makineleri de çeşitli kullanım ihtiyaçları düşünülerek sunuluyor. 100, 110, 200, 220 adet galoş kapasiteli galoşmatikler, görünüş ve kullanım açısından farklı seçeneklerle her alanda kullanılabilecek özelliklerle sunuluyorlar.

Tarko Hijyen galoş giyme makineleri, elektriğe ihtiyaç duymayan mekanik ürünler, elektronik ve dijital ürünler olmak üzere farklı çalışma sistemlerine sahipler. Galoş giyme makineleri yardımı ile masaj salonlarında, sauna girişlerinde, spor salonlarında, kliniklerde, anaokullarında hijyen sağlanarak daha konforlu bir mekan kullanımı söz konusu olacaktır.

15.01.2022

Yazan:Oktay Kaya
------

Elektrikli Yapışkanlı Sinek Öldürücü Cihaz Modelleri Nelerdir?

Sinekler, ekosistemde en fazla bulaştırıcı hayvan olma özellikleri ile en öldürücü canlı olarak kabul edilirler. Çok tehlikeli olduğunu düşündüğümüz yılan, timsah ya da köpek balığından çok daha fazla insan ölümüne neden olmaları söz konusu ünlerinin nedenidir.

Sinekler neredeyse ayrım yapmadan temas ettikleri her maddeden sonra yiyeceklere, insan bedenine, yiyecek içecek hazırlanan alet ve malzemelere ve suya temas ederek mikroorganizmaları taşırlar. Bu nedenle oldukça tehlikeli hastalıklara da davetiye çıkarabilirler.

Sineklerle mücadele için bir birinden farklı yöntemler geliştirilmektedir. Özellikle yaz aylarında bahçe, balkon ya da yazlık keyfini bir eziyete dönüştürebilen sinekler için öldürücü ya da kovucu cihazlarla daha konforlu bir tatil mümkündür.

Sinek öldürücü cihazlar, sineklerin dikkatini çekecek özellikte tasarlanmıştır. Bu cihazlarla çoğunlukla elektrik yardımıyla sineklerin öldürülmesi veya uzaklaştırılması hedeflenir. Elektrik temeline dayalı sinek öldürücü cihazların genel çalışma prensibi ise, fazladan gelen akımın sigorta üzerinden geçerek balast yardımıyla UV lambaların yanmasını sağlaması ve ağ etrafındaki yüksek gerilimin sinekleri yakalaması esasına dayanır. Bu anlamda Okinox sinek öldürücü ve sinek kovucu ürünlerimizi buradan inceleyebilirsiniz.

Sinek kovucu ve öldürücü cihazların kullanımında bazı detaylara dikkat etmek gerekir. Öncelikle cihazın kullanılacağı alanın büyüklüğüne göre seçilmesi gerekir. Örneğin kapsama alanı genişse, menzili yüksek cihaz seçilmeli ve mümkünse birden fazla cihaz kullanılmalıdır.

Ayrıca kullanılacak sinek kovucunun türü de yine bölgede sinek popülasyonuna ve sineklerin akınına maruz kaldığı açık alanlara göre seçilmelidir.

Tarko Hijyen, hemen her kullanım alanına uygun bir sinek kovucu ve öldürücü cihaz seçeneği sunuyor. Yapışkan levhalı, ışıklı, askılı, duvar tipi, tavana monte gibi pek çok seçenekten size en uygun olanı seçerek sineklerle ve diğer uçucu böceklerle mücadele edebilirsiniz. Tarko Hijyen ’in sunduğu sinek kovucu ve öldürücü cihazları tüm gıda üretim alanlarında, marketlerde, lokantalarda, yemek fabrikalarında, pastanelerde güvenle kullanabilirsiniz.

20.01.2022

Yazan: Oktay Kaya

-----

Sıfır Atık Kutuları, Geri Dönüşüm Üniteleri Nelerdir?

Kaynakları tekrar kullanarak kaynak israfını önleyen ve geleceğe, ülke ekonomisine yatırım yapan geri dönüşüm çalışmaları tüm dünyada 90’lı yıllarda hız kazanmıştır. Demir, çelik, cam, plastik, kâğıt, kurşun, bakır, plastik, kauçuk gibi maddelerden üretilmiş ürünler geri dönüşümle tekrar kazanılabilirler. Geri dönüşüm, yeni malzeme üretimi sırasında ortaya çıkan enerji ile çevrenin kirlenmesini de engellediği gibi, uzaklaştırılacak atık miktarını azaltarak çevre kirliliğini de önler.
Geri dönüşüm döngüsünün ilk ve en önemli ayağı kaynak ayırmadır. Doğal kaynakları koruyan, çevre kirliliğini azaltan ve ekonomiye katkı sağlayan geri dönüşüm yönetiminde atıkların doğru ayrıştırılması ya da ilk kullanım anında ayrıştırılması çok önemlidir. Malzemelerin diğer atıklarla kirlenmesi ve örneğin kâğıtta olduğu gibi ıslanması kaynak ayırma ile engellenebilir. Zarar görmemiş malzemelerin bileşenlerine ayrılması ve kaliteli bir biçimde yeniden dönüştürülmesi daha kolaydır.
Geleceğimiz, doğanın sürekliliği ve ülke ekonomisi için son derece önemli olan geri dönüşümün sağlanmasın da  geri dönüşüm ünitelerinin yardımı büyüktür. Kullanım odaklı bir tasarımla hazırlanmış geri dönüşüm üniteleri ile başarılı atık toplama ve ayrıştırma süreci yaşanarak çevre kirliliğini önlemeye katkı sağlanabilir.
Tarko Hijyen ürünleri arasında bulunan geri dönüşüm çöp kutuları atık ayrıştırmada çok işlevsel bir tasarıma sahip ürünlerdir. 3,4 ve 5 bölmeli çeşitleri olan geri dönüşüm çöp kutuları okul, otel, ofis, restoran, hastane ve toplu konutlarda kullanılabilir.
Hatta apartmanların ortak kullanımı ile bir binada yaşayan farklı ailelerin ortak bir farkındalıkla çevre koruma çalışmalarına katkısı sağlanabilir. Cam, plastik, metal kâğıt ve evsel atıklar için ayrı ayrı bölmeler içeren ve atıkları ilk tüketim anında ayrıştıran bu sistemle hem çevreye hem ülke ekonomisine hem de gelecek nesillerin geleceğine dair önemli bir katkı sağlayabiliriz. Unutmamak gerekir ki, cömert dünyamızın kaynakları sınırsız değildir.

Tarih: 23.01.2022
Yazar: Oktay Kaya